ВО ХРВАТСКА ПРИТВОРЕН 20 ГОДИШЕН ВОЈНИК КОЈ ДО СМРТ СИ ГО ПРЕТЕПАЛ СВОЈОТ НЕРАЗДЕЛЕН ДРУГАР

0
325

На 20 годишниот М.К откако полицијта го приведе истражниот затвор во Славонски Брод му одреди притвор поради сторено кривично дело нанесување на тешки телесни повреди до смрт. Осомничениот М.К. утрово од непознати причини го нападнал својот неразделен другр Јаков Бочкај (21) на кого поради тешките телесни повреди во 9 : 20 му е констатирана смрт.

Потоа, убиецот ладнокрвно лажел и „соработувал“ со полицијата, но таа ги прегледала снимките од околните надзорни камери, на кои се гледа дека двајцата биле заедно околу 2 часот утрото, кога се случил крвавиот инцидент.