ВО С. ДОЛНО ЛИСИЧЕ МАЛОЛЕТНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧЕ СКИТНИК

0
58

На 15.06.2024 во 18.35 часот во Полициската станица Аеродром, М.Ѓ.(40) од с.Долно Лисиче, скопско, пријавил дека на место викано „Чатал“ во с.Долно Лисиче, неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.