КАЈ ЕРДОГАН И ТУРЦИЈА НИШТО НОВО, ВМРО ПУШТЕНО НА НАЈЈАКО : Локални избори во Турција, двајца убиени!

0
932

Темел Карамолаолу, лидерот на малата турска политичка партија „Фелисити“ изјави дека две лица се убиени на истокот на Турција на изборно место, за време на денешните локални избори.

Тој на својот Твиотер профил напиша дека волонтер и набљудувач на изборите се убиени во едно место во провинцијата Малатија.

Турската новинска агенција Анадолија денеска извести дека е убиено едно лица , а едно е повредени во расправија меѓу подржувачите на конкурентски кандидати на локалните избори , пренесе АП.