Home Македонија ВО БИТОЛА ПРИВЕДЕН ЛИДЕР ЗА ИЗДРЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКА КАЗНА

ВО БИТОЛА ПРИВЕДЕН ЛИДЕР ЗА ИЗДРЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКА КАЗНА

0
109

На 19.05.2024 во 00.20 часот на ул.„Охридска“ во Битола,  полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.М.(36) од Битола. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Битола за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ по член 215 од Кривичниот законик.