ВО АРГЕНТИНА ЗАПОЧНА ФЕШТАТА, ВО ЦЕНТАРОТ НА БУЕНОС АИРЕС НЕМА ИГЛА КАЈ ДА ПАДНЕ

0
283

Во Буенор Аирес започна фештата по финалето на СП во Катар 2022 каде селекцијата на Аргентина издојува победа во пенал рулетот над селекцијата на Франција по две клучни одбрани од страна на голманот на Астон Вила, Емилијано Мартинез.

Во центарот на Буенос Аирес, Обелиско буквално нема игла кај да падне.