(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО 18+) ПРВА ЖРТВА ОД НЕВРЕМЕТО ВО СКОПЈЕ: Жена настрада од поплавите во близина на Смилковското езеро!

0
3394

Новинарот Мухамед Зекири на својот Твитер профил објави фотографија од жена која настрадала од вечерашново невреме во близина на Смилковското езеро.

женасмилковско езеро

Претходно од Центарот за управување со кризи информираа дека нема информации за повредени или исчезнати граѓани на територијата на Скопје.