ВМРОВЧЕТО ГЕРО ВО НАЈНОВА КОЛУМНА СЕ ОБИДУВА ДА ЈА НАПРАВИ ВЛАСТА НА СДСМ НОВ РЕЖИМ А ОД РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ДА НАПРАВИ НОВ САШО МИЈАЛКОВ?!?!

0
466

Очаен траги-комичен обид на вмровските куртони да направат од власта на СДСМ нов режим а од челниците на СДСМ нови диктатори и началници, па Геро во колумна ја нарекува Радмила НАЧАЛНИЧКА, алудирајќи на надимакот кој си го имаше присвоено за себе Сашо Мијалков додека беше шеф на ДБК и од таму командаше со целата земја во заедништво со диктаторот нргов прв братучед.

Геро е сега важен дел од ВМРОВСКАТА пропаганда, секој скандал, секоја бомба која ќе ја пукне или Ла Верита  или Инфомакс или Ел Чека е следена со колумна и ПР поддршка од Плусинфо и колумна на Геро каде хистерише и бара оставки, затвори, бесилки, се заканува дека ќе се запали со туба бензин…

Сите скандали пак на ВМРО ДПМНЕ ги премолчува или ги релативизира.