ВМРОВЦИТЕ СЕ КОМЕДИЈА – ГО ПЛУКААТ И ИСМЕВААТ ЗАЕВ АМА ГО КОПИРААТ КОМПЛЕТНО ОД А ДО Ш: ОТКАКО ВЕТИЈА ВМРОВСКА ВЕРЗИЈА ЗА ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ, СЕГА И ОНИ ЌЕ КРЕВАЛЕ ПЛАТА АМА НА 750 ЕВРА?!?!

0
472

„Денеска од овде во Карпош ќе зборуваме како до просечна плата во еден мандат од 750 евра, односно 45.000 денари, и како до легализирање односно до формализирање на тргувањето со крипто валутите и со имплементирање „Blocкchain“ технологијата“, истакна лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Откако му се смееја на Заев и го критикуваа за просечна плата од 500е и откако видоа дека тоа стана реалност, сега они ветуваат 750 евра плата?!?!

Пред неколку месеци одржаа прес и понудија вмровска верзија на познатата политика на Заев ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ но ја нарекоа МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ!

Но само по една недела откако Талат Џафери прозборе на мајчин албански јазик во Брисел рипнаа да го бесат на бандера, за боравија на МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ пак си се вратија на МАКЕДОЊА НА МАКЕДОНЦИТЕ А ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, политика која ја водат 30 години и од која тешко дека ќе се одвојат ментално и цивилизациски…

Инаку кога сме кај платите, тие имаа 12 години можност да ги покачат платите но наместо тоа ја рекламираа земјава пред странските инвеститори на разните род шоуа како земја со ефтина работна рака?!?! Дури и нивниот финансиски гуру, професорот Трајко Славески го молеше Заев да не ја крева минималната плата и паничеше дека тоа ќе ја уништело македонската економија?!?!

Сега им текна плати ќе качувале?! А 12 години само си ги полнеа бисаѓите крадеа пљачкаа гнетеа стекови од бикови и воведуваа режим и владееја со ќотек и судско полициски местенки и ги полнеа затворите додека пола милион млади избегаа во странство…