ВМРОВЦИТЕ ПРАВАТ ХАОС ВО СОБРАНИЕТО – ТРОПАЊЕ, НАВРЕДИ, КЛЕТВИ ОД ГОВОРНИЦА: Талат Џафери го опомена нервозниот Јанушев за тропањето по собраниската говорница

0
656

На почетокот од денешната седница на Собрание на која треба да се гласа новата Влада, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Игор Јанушев со своето недолично и арогантно однесување направи драма во законодавниот дом.

Тој во својот говор се служеше со погрдни зборови кон мандатарот и кандидатите за министри, изнесувајки невистини, а сокриен позади собраниската говорница која го штити од кривично гонење за искажаните лаги.

Во еден момент, истиот пратеник доби опомена од претседателот на Собранието заради трескањето по говорницата.