ВМРОВЦИТЕ ВО ШОК, НЕ ИМ СЕ ВЕРУВА ШТО НАПРАВИЛ МИЦКОВСКИ: Заев му понудил на Мицко тие да одберат јавен обвинител шеф на ново обвинителство кое ќе лови криминал во власта, тој одбил?!?!?!

0
871

– Му понудив на Мицковски тие да предложат шеф на ново обвинителство кое ќе лови криминал во власта, но тие одбија, што да ви кажам, бог да чува! Тие беа дојдени само да ги спасат своите поранешни функционери, ништо друго не ги интересираше! Е тоа не може, тоа е нашата црвена линија, правда во оваа земја мора да има, никој криминал не смее да се заташка!

Премиерот Заев на прес по средбата со ВМРО ДПМНЕ во собрание.