Вмровските кривопаланачки функционерчиња почнаа да си ги пакуваат своите куферчиња

0
678

11412315_933504720034847_4474386873749567953_n

Полека но сигурно, вмровските локални функционери се спремаат за она што ги чека а тоа е пораз на следните предвремени парламентарни избори и премин во опозиција. Народот обединет како никогаш до сега, ќе им го покаже црвениот картон и ќе ги испрати во политичката историја. Тоа тие го знаат и затоа уште сега бараат алтернативни решенија за нивна понатамошна животна егзистенција.

Таков е и овој пример со советникот кој (иако ова му е втор мандат) е рекордер по ќутење во советот на општина Крива Паланка . Изгледа Талат Џафери има свој наследник. Но треба да знае дека во Холандија личниот доход се заработува со пот и труд а не со “клати врата зимај плата”.