ВЛАДИМИР МИЛЧИН : ЗАЕВ ДАЈ БЕ ЗАЕБИ ЕВРОПСКА УНИЈА, ЌЕ СИ ЈАДЕМЕ КОРЕЊА, ЌЕ СЕ КОЛИМЕ СО КЛЕТИТЕ ШИПТАРИ И СО ВМРОВЦИТЕ, ЕУ ИОНАКА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ

0
2876

Владимир Милчин упорно продолжува со анти-НАТО и анти-ЕУ постовите по социјалните мрежи полни со хистеријата,сомнежи и дефетизам. По се изгледа на Геро и на Милчин им одговара безредие во државата како што беше во претходните 12 години за да продолжат со улогата на жртви, како инаку ќе се цицаат пари преку грантов на САД?!

  • Да, Европска Унија денес се оддалечува од европските вредности. Тоа е несомнено. Но, прашањето е дали Македонија доволно брзо и темелно се оддалечува од криминалното и недемократското наследство на груевизмот. Актуелната власт не покажува дека е имуна на тој вирус. Барем не толку силен имунитет кој е неопходен за европеизирање однатре. – фејсбук статус на Владимир Милчин