Владимир Змејковски до својот брат: Борисе, не лажи, никогаш не беше во душата ВМРО-вец, од мал те знам…

0
871

Владимир Змејковски од Форумот на слободоумни патриоти преку Фејсбук му се обрати на својот брат, Борис Змејковски кој денеска зборуваше на трибината организирана од ВМРО-ДПМНЕ и го поддржа Груевски.

Ви го пренесуваме Фејсбук статусот:

Ајде Борисе не лажи, никогаш не беше во душата ВМРО-вец, од мал те знам, од дете беше користољубец и таков остана до денес, лажи ги сите, јас многу добро ти го знам карактерот, новопечен олигарху, мандај му ги мадињата на Грујо за тоа белким ќе ти опне на твоето конто уште едно ипол милионче евра, а во фиоката кај него сигурно ти чува и некоја кривична, онака за патем да бидеш послушно и верно љангарче и да го величаш ликот и делото на Мафијашот Грујо и неговата фамилија пошто сите што го браните сега сте од ист ков..

П.С. не те нареков брату зошто повеќе за мене во душата тоа не си ми.

П.С.С. ако најдеш некоја примедба, ова е многу многу малку што го знам за тебе предавнику, само повикај ме, јавно ќе ти го напишам цело твое досие лажен патриоту за да не се мачат и ти го пишуваат удбашите.