(ВИДЕО) ШТО ИМ ТЕКНА НА ВМРОВЦИТЕ ПОСЛЕ 4 ГОДИНИ ДА ПРОТЕСТИРААТ ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ, ЈА ЌЕ ВИ КАЖАМ ШТО СЕ КРИЕ ВО ПОЗАДИНАТА

0
8030

– Што мислите што им текна на ВМРОВЦИТЕ после 4 години од 27-ми април 2017-та да протестираат за ослободување на уапсените уставобранители? Ја ќе ви кажам што им текна, спонзорот им го уапсија, Камчев е во Шутка па сега демек ќе протестираат за слобода за уставо-бранителите ама само ги злоупотребуваат овие сироти луѓе, главната причина за протестите е затворањето на Камчев и сосема случајно на протестите некој демек самоиницијативно ќе почне да го скандира неговото име…

Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар.