(ВИДЕО) ВАКА И УРКОВЦИ ТРЕБАШЕ ДА ТРЧААТ ПО МЕРЏОТО НА ГРУЈО ОД 600.000 ЕВРА

0
1185

12 телохранители во костум трчаат покрај луксузната лимузина на диктаторот од С.Кореја, Ким Јонг Ун.

Баш штета што вака Урковци не трчаа покрај мерџото на Грујо од 600.000 евра.

Ким и Мун ја завршија утринската сесија од историската средба, а за попладне е планиран нов состанок.

Ким Џонг Ун стана првиот севернокорејски лидер кој стапнал во Јужна Кореја откако полуостровот беше поделен со граѓанската војна од 1953 година.