(ВИДЕО) ШОУ НА Љубомир Фрчкоски и Трендафил Ивановски во „Топ тема“ – Специјалното обвинителство мора да работи одмерено или треба поенергично?

0
1360

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Топ тема“ на Телма каде тема беше работата на Уставниот суд во однос на Законот за помилување, како и за работата на Специјалното јавно обвинителство.

Гости беа професорот Љубомир Фрчкоски и поранешниот уставен судија Трендафил Ивановски.