(ВИДЕО) ШОКАНТНО : ЌОСИЊАТА ПРОБАА ПОВТОРНО ДА УПАДНАТ ВО СОБРАНИЕ И ДА КОЉАТ И ДА ТЕПААТ ПРАТЕНИЦИ, ОВОЈ ПАТ ГО НЕМАШЕ ЧАВКОВ ДА ГИ ШТИТИ ПА ИЗЕДОА ЌОТЕК И УАПСЕНИ СЕ ЧЕТИРИ ЌОСИЊА

0
6255

По завршувањето на седницата за уставни промени, од страна на полицијата беа приведени четворица учесници на протестите против уставните измени кои, неофицијално, се обиделе да ја прескокнат оградата и да се упатат кон Собранието, пренесе Макфакс.