(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ЕФТОВ ОТКРИ ТАЈНА ЗА МИЦКОВСКИ, ВО БЕЛГРАД БИЛ ДИРЕКТОР НА ФИРМА КОЈА ПРОДАВАЛА СТРУЈА НА ЕЛЕМ ВО ВРЕМЕ КОГА ГРУЈО ПРАВЕЛ УЈДУРМИ СО УВОЗОТ НА СТРУЈА

0
868

Васко Ефтов во емисијата ,,Во центар” каде гостин е Филип Петровски откри тајна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски. Тој откри дека кога Мицковски бил директор на фирма во Белград која продавала струја на ЕЛЕМ за време кога Грујо правел ујдурми со увозот на струја.