(ВИДЕО) Шилегов: Уставниот суд да покаже дека правдата може да биде поважна од желбите на Груевски

0
571

timthumb-236-735x400На седницата закажана за утре, Уставниот суд има можност да се изјасни околу иницијативата за оценување на уставноста на Законот за Специјално јавно обвинителство.

Еве шанса Уставниот суд барем еднаш да покаже дека правото и правната може да им бидат поважни од исполнувањето на желбите на Никола Груевски, рече портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.