(ВИДЕО) Шеќеринска по нападот врз Богдановиќ: Власт која тепа веќе знае дека губи!

0
1144

sasa-rada

По вчерашното приведување на претседателот на СДСМ Центар и директор на ЈП ПОЦ, Саша Богдановиќ, на своите фејбук профили реагираа Радмила Шеќеринска и Дамјан Манчевски.

radafb

„СРАМОТА: Претседателот на СДСМ Центар без причина приведен и претепан од полиција! Нервозна власт тепа! Власт која тепа веќе знае дека губи“, напиша Шекеринска.

damjanStatus

„Сaшa мaјстoре, нa 17 мaј се ќе дoјде нa свoе местo. Немa кaде дa бегaaт“, реагираше Манчевски.

Саша Богдановиќ како што самиот изјави по завршувањето на кошаркарскиот натпревар Работнички – МЗТ, бил нападнат, тепан и приведен од полицијата.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=ESQyxi5QuiU[/youtube]