(ВИДЕО) Шеќеринска за 360 степени: Нема договор без преодна влада

0
1447

sekerinska stepeni

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата 360 степени на Алсат-М телевизија во кое гостуваше заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

Тема на разговорот беа преговорите со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан, епилогот од нив, отвореното прашање за составот на владата во преодниот период до предвремените избори… Какви се проценките пред новата средба во Брисел на 10 јуни – дека е можен договор за преостанатите клучни теми или дека преговорите се поблиску до пропаѓање?

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=KvHTN_v5fRk[/youtube]