(ВИДЕО) Чаталите на Шарената револуција синоќа го торпедираа со бои Собранието, дувло на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

0
1276

И денеска Собранието беше цел на Шарената револуција. Претходно обоена беше и Влада, а црвена стана и водата на фонтаната Воинот на коњ, среде Плоштад Македонија.