(ВИДЕО) Хоштаплер министерче со хоштаплерски крај објавен на хоштаплерска ТВ со хоштаплер новинарче!

0
1554

Погледнете го ова лигаво буљашче, на каков хоштаплерски начин се одјави и си замина. Го викна хоштаплерчето Горан Петрески од јавниот национален ТВ сервис за да го лапа и шмука пред камери, додека овој не лаже и тоа на јавниот сервис како тој го донел интернетот во земјава?! Требаше да се пофали дека тој ги донел и смартфоните и дека ради него сега сите се на Ајфони и таблети а не на циглите од Нокиа. Скапан и расипан крај на расипано министерче објавено на куртон ТВ со куртон новинарче! ТОА Е ТОА!

ivo kurvice

Барем да го кажеше сето ова на Сител, барем да изглумеше дека имаме јавен сервис дека барем малку си ја сработил работата, калаштура една расипана и шугава!

АЕК ги краде телекомите кои пак не крадат нас и со тие пари АЕК си плаќа режимска пропаганда и документарци на ТОМАТО, партиската ТВ продукција, си гради панорамски тркала, пред негови очи се случи формирање на нов монопол со спојување на ОНЕ, Бум, Вип, Близу, Германос кој пред тоа влезе во ОНЕ, и овој мунгос вика дека добро работел?!

Во моментов има и афера со прислушкување во кое учестувувале телекомите, на снимките се слуша како директори во Телеком гаселе броеви на активисти на СДСМ, агенцијата за медиуми се пресметува со критички медиуми, министри тепаат новинари, тонеме на сите мерења за слобода на медиуми, администрацијата ни е преполна со некадарни ВМРОВСКИ паразити и паразитот курвински си оди за директорска функција и пази, од таму ќе се борел за Македонија?!?!?! КОЈ МЕГАЛОМАНСКИ КУРТОН НЕВИДЕН!

Епа ај сите нека си дадат оставка и нека одат да се борат за Македонија, мамицата нивна криминална апашка и курвинска!!!

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=E7JcoZajQYw[/youtube]