(ВИДЕО) Филипче: Ако Пендаровски бил толку способен што не донесе вакцини како Вучиќ што донесе во Србија?! Или најлесно е да се критикува?

0
1039

Министерот за здравство, Венко Филипче жестоко го искритикува претседателот на државата, Стево Пендаровски кој јавно изјави дека на земјата и требаат дополнителни мерки и дека поради недостигот на вакцини вината паѓа на комисијата за заразни болести и министерот за здравство како најодговорни кои ја водат битката со оваа пандемија.