(ВИДЕО ФАКТОР 24) КИРАЦОВСКИ: МОЖНО Е ДА БАРАМЕ ОДГОВОРНОСТ ОД ЏАФЕРИ ЗА ВЕЉАНОСКИ

0
682

Не ја исклучувам можноста да побараме одговорност од спикерот на Собранието Талат Џафери поради несимнувањето на пратеничкиот имунитет на поранешниот претседател на Собранието Трајко Велјаноски – вели генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски во интервју за фактор магазин. Кирацовски не крие дека меѓу СДСМ и ДУИ има разлики околу иднината на СЈО, но и околу други прашања.