(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ЗАЕВ – ПОПИСОТ ЌЕ УСПЕЕ И ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ, НЕМА ДА ИМА БОЈКОТ, ЗАЕВ ОТКРИ НОВИНА КОЈА СЕТО ТОА ЌЕ ГО ПОСТИГНЕ!

0
855

Премиерот Зоран Заев, денеска при посета во Делчево, зборуваше и за вакцините, и истакна дека попишувачите ќе бидат дел од приоритетните групи кои ќе бидат вакцинирани.

„Беше потврдено вчера преку Ковакс системот за вакцините на АстраЗенека. Тоа е првиот чекор на масовната имунизација. 24 илјади вакцини, се прима само една доза, што значи дека ќе бидат вакцинирани 24 илјади граѓани. Овие денови ќе стигнат и други вакцини, но не би сакал да зборувам претходно. Покрај здравствените работници, повозрасните и хронично болните, треба да се вакцинираат и попишувачите, а секако во приоретните групи се и полициските службеници, војската“, изјави Заев.

Со ова Заев му дава ШАХ – МАТ на Мицковски затоа што со вакцинирани попишувачи ВМРО ДПМНЕ ќе нема зошто да крева паника пред јавноста и нема да повикува на бојкот и ќе ги признае резултатите од пописот. Уште еден голем триумф на Заев над небањатите!