(ВИДЕО) УЕФА САКАШЕ ПО СЕКОЈА ЦЕНА РЕАЛ МАДРИД ДА ИГРА ВО ФИНАЛЕ: Шест чисти пенали кои не беа досудени против Реал во фазите до финале!

0
1469

Очигледно дека УЕФА сакаше по секоја цена Реал Мадрид да игра во финалето на Лигата на Шампионите, а како доволен показател укажува фактот на тоа дека во дуелот со Баерн Минхен против кралскиот клуб не се судени дури 6 пенали.