(ВИДЕО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ НЕБУЛОЗИ НА ВАСЕ КУРТОН ХЕФТАЛИЦА ВО НАЈНОВАТА ЕМИСИЈА

0
1439

1. 27-ми април бил македонскиот 5-ти октомври што му се случи на Слобо?!?!

Колку луда теза! Па на 5-ти октомври народот го сруши режимот, а на 27-ми април орди на режимот влегоа да ја линчуваат новата власт зад која стоеја 750 000 народ, што Македонци, што Албанци, што Турци, Роми, Торбеши, Власи, Срби…

2. Хорхе со аболицијата сакал да ги уништи кариерите на водството на ВМРО ДПМНЕ?!?!

Колку луда теза, Хорхе е само фикус кој слушаше нардеби и очајно се обидуваше да ги извади од гомна Груевци кои ќе заглават со години и години во зандана!!!

Груевци не беа невини обвинети од некој режим, тие се плашеа од сопствените сваровски судии поради големината на криминалот кој го имаа сторено!!!

3. Заев спремал менување на името без согласност на Грција и со тоа ќе ја заебел Грција и со тоа ново име ќе сме влегле во ООН?!?!?!

Цццц, ебати лудилото, во ООН не се влегува без одобрение на САД, Франција и Британија а тие ќе застанат на страната на Грција.

И која е логиката да менуваш име без да ја прашаш Грција, па целата поента на менувањето на името е да се реши несогласувањето со Грција за таа да не пушти во НАТО и ЕУ…

4. Власта намерно го уапсиле Дурловски со цел да ги испровоцира ВМРО-вците за да им се закани и да ги натера ВМРО-вците да молчат за следно менување на името…

Ова е шупља прича, казни за 27-ми април мора да има за конечно да се знае дека не може на кој му кур текне де влегува у собрание и да коља, собранието не е трафика која ќе ја обива кој стигне…

Игор Дурловски не е ништо посебно, неговиот лик се величи затоа што се оди со лудата теза дека оперски пејач не може да иде у затвор?!?! Ваљда дека народот не може да замисли оперски пејач во затвор?!?!

5. Талат Џафери со бранењето на притворените сакал да се додвори за да биде признаен од ВМРО ДПМНЕ?!?! Па тој е признаен од сите со самиот факт дека ВМРО ДПМНЕ седи во собранието кое тој го води?!?!

Повеќе ќе може да прочитате на порталот Мактел.Мк