(ВИДЕО) Тензично пред Ректоратот : Претседателот на СПУКМ со истечен мандат Спировски излезе од газот на Грујо и се појави на блокадата

0
426

Screenshot_17

Од видеото на Радио МОФ, погледнете дел од тензичната атмосфера утрово пред Ректоратот на УКИМ каде студенти од Студентски пленум блокираат и ги оневозможуваат изборите за нов ректор, без, како што велат, легитимни студентски преставници.

На блокадата се појави и претседателот на СПУКМ со истечен мандат, Кирил Спировски.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ