(ВИДЕО) Тасева и Ременски во „Топ тема“: Зошто македонското обвинителство не може да ги види доказите на американскиот суд за аферата „Поткуп во Телеком“?

0
1147

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Топ тема“ на Телма, каде гостуваа претседателката на Транспаренси Интернешенел, Слаѓана Тасева, и потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски.

Тема на емисијата беше – зошто македонското обвинителство не може да ги види доказите на американскиот суд за аферата „Поткуп во Телеком“?