(ВИДЕО) Тамара ја испеа „Proud“ на Парадата на гордоста

0
1442

Нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска ја испеа песната „Proud“ пред учесниците на денешната прва Парада на гордоста во државава.

Таа им го посвети текстот на песната на присутните.

Со транспаренти и знамиња со боите на виножитото, учесниците парадираа по скопските улици, а забележливо беше присуството на учесници од повеќе држави, меѓу кои Грција, Бугарија, Србија, Велика Британија.