(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ РИСТЕ ПАНДЕВ ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО ВО СВОЈАТА ТРКА ОД ПРВИОТ КРУГ ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ

0
1406

Македонски атлетичар, Ристе Пандев го освои првото место во својата трка од првиот круг од квалификациите на ЛОИ.

Со триумфот во групата Пандев се избори за нов настап во вториот квалификациски круг односно четвртфиналната рунда каде конкуренцијата ќе биде уште посилна, но сепак со веќе постигнатото е најдобриот настап на македонските олимпијци досега во Рио. Можност за уште подобар Пандев ќе има веќе во 17 часот за кога е закажана следната квалификациска рунда. 

И.Арсеноски

фото и видео

Извор : МакБорба