(ВИДЕО) СТЕВЧО МУЊА ЈЕ ВЕОМА ВРЛО НЕРВОЗАН : ГИ ОТЕРА НОВИНАРИТЕ ВО МАЈЧИНА МУ ОТКАКО ОД НЕГО ПОБАРАА КОМЕНТАР ДАЛИ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН!

0
1040

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, донесен на распит во суд во придружба на финансиската полиција ги опцу новинарите.

„Ма идете во пи*ку матер“, рече Јакимовски, прашан за коментар.

Претходно, финансиската полиција на распит ги донесе и службениците кои заедно со Јакимовски се осомничени за злоупотреба на службената положба во делот на три јавни набавки во општина Карпош. Станува збор за тендерите за општинските бараки и за плоштадот во Жданец.

Јакимовски ноќта ја помина во полициска станица. Вчера даде изјава за новинарите пред неговата куќа, каде што негираше вина.

Извор: Макфакс