(ВИДЕО) Спасовски од протестот во Скопје: Народот е на нозе, готово е Никола!

0
651

Оливер Спасовски, генерален секретар на СДСМ, на вечерашниот протест во Скопје за враќање на правдата, слободата и демократијата во Македонија се обрати пред присутните демонстранти.

– Народот е на нозе, готово е Никола – порача Спасовски.