(ВИДЕО) : Соборен воен хеликоптер во сириската провинција Хама

0
585

hel1

Бунтовнички сили собориле воен хеликоптер во северниот дел на сириската провинција Хама, во близина на селото Кафр Набуда, соопшти сирискиот Центар за набљудување на човековите права.

Организацијата со седиште во Лондон, која се повикува на мрежа активисти и борци на терен, не објави дали хеликоптерот е сириски или руски и каква е судбината на екипажот.