(ВИДЕО) СИЉАНОВСКА СО ТЕШКИ НАВРЕДИ КОН ПЕНДАРОВСКИ – ТИ СИ ИЗМАМНИК КОЈ САКА ДА ГИ ОШТЕТИ ГРАЃАНИТЕ КАКО ТРГОВЕЦ КОЈ ПРОДАВА РАСИПАНА РОБА: Вечерва во 19:15 на Телма, прва дебата помеѓу Пендаровски, Силјановска и Река!

0
1268

Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски, очи во очи на Телма во првата претседателска дебата.

Тројца кандидати, три различни концепти, само еден победник. Како и со кои приоритети Река, Силјановска или Пендаровски ќе ја водат државата?

Гледајте го првото соочување на аргументите на тројцата претседателски кандидати на Телма во 19 и 15 со Сања Васиќ.