(ВИДЕО) СИЛЈАНОВСКА ИСПАДНА ПОГОЛЕМА ВМРОВКА И ОД ТАЛЕ ОД ПРИЛЕП, ПОЧНА ДА ИМ ГО ПЕРЕ МОЗОКОТ НА ВМРОВЦИТЕ : Името Северна не постои, ТОА Е БЕЗ КОРЕН, никој не се борел за него!

0
925

Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, синоќа на средба со граѓаните од Ново село посочи дека по овие избори на дневен ред ќе дојдат предвремените парламентарни избори. Исто изјави и дека тоа име (овде мисли на името Република Северна Македонија) нема корен, вештачко е, натурено е. Никој во историјата не се борел за Северна.