(ВИДЕО): Светскиот првак во сурфање за малку ќе го изедеше ајкула!

0
1434

mickfanning-640x320

Австралискиот сурфер Мик Фанинг имаше голема среќа кога во последен момент успеа да се спаси од нападот на ајкула во Јужна Африка, каде се одржува Светската лига во сурфање.

Светскиот шампион, кој ја брани титулата одеднаш беше нападнат од ајкула.

– Почувствував како ме притисна во левата нога и замавнав во обид да се тргне од мене, рече тој по нападот.

Натправарувањето по овој напад на ајкулата е одложено за еден ден.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=xrt27dZ7DOA[/youtube]