(ВИДЕО) СВЕТОТ МУ СЕ ПОКЛОНУВА НА НАШИОТ ПРЕМИЕР , САМО ГРУЕВЦИ ГО МРАЗАТ ДО КОСКА – ШЕФОТ НА НАТО, СТОЛТЕНБЕРГ: Му се восхитувам на Заев, тој е мојот херој!

0
3278

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на крајот од заедничката прес конференција, на барање на новинарите да се ракуваат уште еднаш, го прегрна македонскиот премиер и рече-Добар пријател. Ова е мојот херој!

(овој дел е сосема на крај од видеото на 34 минута. Во продолжение ви ја пренесуваме целата прес конференција)