(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

0
941

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите изразија огромно жалење за изгубените животи. НАТО е и сојуз на држави кои се заедно и во тешки и во добри моменти. – Твит на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.