(ВИДЕО) ПРОТЕСТ НА ПРИЛЕПСКИТЕ ВМРОВЦИ ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ, ТРЕБАЛО ЗАЕВ И ТАЛАТ НИВ ДА ГИ ПРАШААТ ШТО ДА СЕ ГЛАСА ВО СОБРАНИЕ!

0
1337

Мала група на прилепски вмровци синоќа протестираа против законот за јазиците изгласан на 14.03.2018-та година во собранието. Вмровците упатија апел до премиерот Заев дека тој лично и Талат нив не ги прашал па затоа законот бил неуставен 😀 ВМРО ВМРО ВМРО, КРВ КРВ КРВ!

Видео : ИнфоКомпас