(ВИДЕО) Приведен Драги Рашковски, го носат во суд, обвинителството бара притвор

0
1208

МВР утринава го приведе Драги Рашковски и во моментот го носат во суд, бидејќи Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција бара да му биде одреден притвор, пренесе Фокус.

Заедно со Рашковски е приведен и Даниел Станчески, сопственикот и управител на фирмата „Инвока гроуп“. Притворот се бара поради предметот поврзан со набавката на софтверот.