(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев покрај сериозноста околу бегството на Грујо, одлучи да се ЗАЕБАВА троа со него : ГРУЈО ДА КАЖЕ ДАЛИ ДОБРОВОЛНО ПОБЕГНАЛ ИЛИ НЕКОЈ ГО КИДНАПИРАЛ!

0
850

Премиерот Зоран Заев на прес конференција со министерот за финансии, Драган Тевдовски одговарајќи на прашања од економија одлучи да се пошегува на сметка на Груевски јавно прашувајќи дали доброволно ја напуштил Македонија или можеби бил киднапиран.

„Јавно го поставувам прашањето. Дали Груевски доброволно ја напуштил државата, или можеби бил киднапиран. Очекувам и Груевски и Унгарија да дадат одговор“, рече Заев.