(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ПРИЈАТЕЛСКА ПОРАКА ДО САД ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ ПОМОШНИК ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР, ВЕС МИЧЕЛ : Кога ти е тешко повикај пријател, ние ја повикавме Америка

0
802

Кога ти е тешко во животот треба да повикаш пријател за да ти помогне, ние за помош при решавање на спорот за името со Грција, ги повикавме Соединетите Американски Држави. Добро би било кога со Грција сами би го решиле спорот за името, во билатерален однос, но доколку не успееме во тоа, тука се САД да ни помогнат, изјави премиерот на Република Македонија, Зоран Заев по средбата со помошникот државниот секреатар на САД, Вес Мичел.

Извор и видео А1он