(ВИДЕО) Повторно ХАОС : Мигрантите насила навлегоа во Македонија

0
1224

Screenshot_61-685x320

Повторно настана ескалација и хаос на меѓуграничниот премин помеѓу Грција и Македонија. Бегалците не сакајќи да чекаат, тргнаа сами на македонска територија што предизвика реакција на полицијата која е таму да спречи неконтролиран влез во земјава, пренесе А1он.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=TGofp6ZJVy8[/youtube]

Почна брканица како и вчера кога без дозвола група бегалци влегоа на македонска територија.

Тие со трчање се упатија кон страничните влезови каде што нема бодликава жица по што настана гужва.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=PdkjjiicLvI[/youtube]

Полицијата за да ги спречи испука два пати шок бомби, а со пендреци маваше по бегалците за да ги врати на меѓуграничната зона.

Видео – А1он

Дополнето:

Видео објави и Раша тудеј.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=KbxpcrVcyQI[/youtube]