(ВИДЕО) ПОВТОРНО МАЈМУНАРИИ И ДРАМA ВО СОБРАНИЕТО – Тастерите од ВМРО-ДПМНЕ со жив штит, не го пуштаат Џафери во претседателската канцеларија

0
4379

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ стојат пред вратата на канцеларијата на претседателот на Собранието и не го пуштаат ново-избраниот спикер да влезе, неофицијално дознава А1он.

Според информациите дел се пред канцеларијата, а дел се во неа, но медиумските екипи засега не можат да стигнат до таму.