(ВИДЕО) Повторно драма на вестите на Канал 5, повторно прекинато интервју на сред говор поради критики кон режимот!

0
1216

Интервјуто на Канал 5 со Максим Димитриевски, член на Советот на Општина Куманово од редовите на СДСМ беше прекинато, откако тој јавно побара оставка од премиерот Никола Груевски и од министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поради последните случувања.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=HfwklJrs3Es[/youtube]