(ВИДЕО) Петровска за ТВ24: Мицкоски врши притисок за снимката во теретаната

0
402

Нема потреба Христијан Мицкоски да врши притисок кај дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола, рече дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во денешното гостување во отвореното студио на ТВ24.

Таа ова го кажа во врска со снимката на која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вежба во теретана во време на полициски час.