(ВИДЕО) ПЕСНИТЕ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ЕЧАТ СРЕДЕ ПЛОШТАДОТ НА ПЕКИНГ ВО КИНА ОД КИНЕСКИ МУЗИЧАР

0
1833

На социјалните мрежи се појави видео од уличен изведувач со име „Wang Xiao Chong“, кој среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески.

„Још увијек сањам да смо заједно“ и „Чија си“ се песните на Проески која беа испеани од овој музичар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)