(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: СИСТИНА И ЖАН МИТРЕВ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ПРОФИТИРАЊЕ ОД КРИЗАТА, ПОБАРАВ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДА НЕ СЕ ПОВТОРАТ КОЛОНИТЕ КОН БЕЛГРАД, ТОА Е СРАМ ЗА ДРЖАВАТА!

0
658

Претседателот на државата, Стево Пендаровски на денешната прес конференција по повод масовната имунизација со вакцини против Ковид 19 која во земјава почнува од утре јавно побара од приватните клиники ,,Систина”  и клиниката ,,Жан Митрев” да се откажат од профитирање за време Ковид 19 кризата за да се спречат колоните во Србија за вакцинација бидејќи тоа е срам за една земја.